Handpanid on aina rohkem kuulsust ja populaarsust koguvad muusikainstrumendid maailmas. Selleks on ka põhjust! Ka oskamatutes kätes võivad need võlupillid heliseda kaunilt. Nad paistavad nii lihtsad, aga samas ka nii müstilised. Öeldakse, et lihtsuses peitub võlu ja handpanide puhul kehtib see sada protsenti. Ka meie südamed vallutasid nad kiiresti ja seetõttu julgeme oma avastust ka kõigi teiste Eestlastega jagada.
Handpannidel on palju erinevad variatsioone, kuid Eestist müügilt leiab väga väheseid, seetõttu pöörasime ka meie pilgud kodumaalt kaugemale, ning jõudsime Venemaale.
RAV autoriks on Andrey Remyannikov, kelle käte vahel valmis esimene sedasorti unikaalne trumm aastal 2013. Teiste omasugustega seas on RAV võrreldamatu. Tal on hüpnootiline, rahulik, meditatiivne ja müstiline heli.
RAViga ei hakka igav algajal ega ka professionaalil, sest võimete kasvades avastate, kui mitmekülgne ja kui palju on tal pakkuda. Helistike mitmekülgsus teeb improvisatsioonist lõbusa mängu ja uute laulude loomise lihtsaks.
Tänaseks on 18 erineva helistikuga RAV Vaste´i ja 4 erineva helistikuga RAV Pani. Iga helistik on inspireeritud teatud kultuurist ja meeleolust.